Olsztyńskie Stowarzyszenie Aikido RENSHIN
DOJO OLSZTYN
Sekcja Aikido Renshin Olsztyn powstała 1995r. pierwsze kroki stawiając na sali policyjnego klubu GWARDIA. Wraz z upływającym czasem i zmieniającymi się możliwościami, treningi przeniosły się na Kortowo (gdzie odbywają się do dnia dzisiejszego). Czasami próbowaliśmy przenieść się gdzie indziej, ale jednak Kortowo zawsze wygrywało i nas ściągało z powrotem.

Od roku 2005 współpracujemy i jesteśmy częścią Federacji Aikido Renshin z siedzibą w Poznaniu, a naszym sensei został Yoshiharu Hosoda.

W 2016 podjęliśmy się prowadzenia zajęć z Aikido dla młodzieży ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niesłyszących   im. Marii Grzegorzewskiej w Olsztynie

Na macie i poza nią jesteśmy grupą przyjaciół, których łączą wspólne zainteresowania (przede wszystkim Aikido)  oraz przywiązanie i poczucie odpowiedzialności za wspólną sekcję. Czas spędzamy nie tylko na treningach, stażach i obozach treningowych, ale również spotykamy się poza matą.

Wśród nas znajdziesz przedstawicieli wielu zawodów - od studentów, poprzez mechaników, informatyków i geodetów, właścicieli firm na emerytach skończywszy. Jeśli Twój stan zdrowia pozwala (jeśli nie jesteś pewna / pewien skonsultuj się z lekarzem medycyny sportu lub lekarzem rodzinnym) spróbuj.
TRENINGI OLSZTYN
wtorek 20:30 - 22:00,  środa 20:00 - 22:00,  piątek 20:00 - 21:30

Miejsce treningów:

Zajęcia odbywają się w Kortowie w małej sali nad rzeką Kortówka, ul.Kanafojskiego 5

ZAPISY
Osoby, które chciałyby się zapisać na treningi zapraszamy na zajęcia - na każdym treningu można do nas dołączyć. Jeżeli wahasz się czy będzie Ci odpowiadać atmosfera albo poziom treningu, po prostu przyjdź i zobacz - wejdź na salę, usiądź i przyglądaj się do woli ;-).

Na początek wystarczą dresy, t-shirt i klapki (dla Pań wskazany stanik sportowy). Resztę sprzętu (aikidoge, jo, boken i resztę) zawsze zdążycie kupić. Dwa pierwsze treningi są za darmo, reszta kosztuje 70zł/miesiąc.

Jeśli chcesz spróbować czegoś nowego, albo już miałeś przygodę z Aikido i chcesz sobie przypomnieć / wrócić, zapraszamy 😊  Nic nie tracisz poza chwilą czasu, a zyskać możesz zdrowie, spokój i wypróbowanych przyjaciół, chcących się dzielić swoimi pasjami - nie tylko Aikido.
ZASADY TRENINGU
Przychodząc na trening wyrażasz zgodę na przyjęcie pewnych zasad. Najważniejszą z nich jest wzajemny szacunek i bezpieczeństwo ćwiczących. Z nich wynika większość innych. Żeby rozpocząć treningi nie musisz posiadać żadnych specjalnych akcesoriów (keikogi, bokken, jo) - konieczne są natomiast przynajmniej:

- strój sportowy (długie spodnie dresowe, T-shirt),
- klapki (ćwiczymy bez obuwia, a z szatni na salę jakoś trzeba dojść).

Jeżeli cokolwiek nie jest jasne, zapytaj instruktora!!! Podejdź, i zadaj pytanie. Raczej nie pozostanie ono bez odpowiedzi.

W przypadku przeciwwskazań do wykonywania jakichś ćwiczeń (szczególnie kontuzje czy problemy zdrowotne), poinformuj o nich instruktora. Musi o nich wiedzieć, a może nie być wszechwiedzący.

Poznawaniu tajników aikido sprzyja właściwe nastawienie - skupienie na treningu. Przychodząc na trening staraj się zostawić „resztę świata” za drzwiami dojo. Czas na rozmowy i uwagi nie dotyczące bezpośrednio treningu jest zwykle przed lub po zajęciach.

Na różnych poziomach zaawansowania techniki wykonuje się w różny sposób: raz statycznie, raz dynamicznie. Zawsze wykonuj to, co polecił instruktor i tylko to! Nie staraj się „pokonać” partnera na siłę - tą drogą niczego się nie nauczysz, a partnerowi możesz zrobić krzywdę, czasem nawet trwałą - aikido to przecież sztuka walki.
KONTAKT OLSZTYN
formularz kontaktowy
OPŁATY OLSZTYN
70zł/miesiąc (dwa pierwsze treningi za darmo)

Składki członkowskie opłacamy przed lub po treningu - prowadzącemu.