Płockie Stowarzyszenie Aikido RENSHIN
DOJO PŁOCK
Płockie Stowarzyszenie Aikido „Ren Shin” z siedzibą w Płocku jest osobą prawną działającą w formie stowarzyszenia i jest zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym. Naszą działalność rozpoczęliśmy w 1998 r. kiedy to powstało Płockie Stowarzyszenie Aikido i Iaido. W 2002 r. przekształciło się ono w Płockie Stowarzyszenie Aikido „Ren Shin” i pod tą nazwą występuje do dnia dzisiejszego.

W latach 2006 do 2008 r. Płockie Stowarzyszenie Aikido „Ren Shin” w Płocku było współorganizatorem I, II i III Międzynarodowego Festiwalu Judo Dzieci i Młodzieży Miast Partnerskich Płocka oraz imprez towarzyszących, które były organizowane we współpracy z Prezydentem Miasta Płocka i Marszałkiem Województwa Mazowieckiego. Na zaproszenie płockich klubów sportów i sztuk walki nasi przedstawiciele brali udział w wielu wspólnych pokazach oraz treningach.

Przedmiotem naszej działalności jest przede wszystkim organizowanie zajęć szkoleniowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych z terenu miasta Płocka i okolic, a także kolonii dla dzieci i obozów treningowych dla dorosłych. Od początku naszego istnienia ćwiczymy styl aikido Nishio pod kierunkiem technicznym sensei Yoshiharu Hosoda oraz sensei Andrzeja Szuberta, który jest jego przedstawicielem w Polsce. Ćwicząc styl aikido Nishio, staramy się kierować zasadami przekazywanymi nam przez sensei Yoshiharu Hosoda, który jako jeden z niewielu instruktorów aikido, pojmuje ten styl jako „budo” z niezaprzeczalnymi korzeniami jujutsu (sztuki wojennej). Sensei Yoshiharu Hosoda oraz sensei Andrzej Szubert na zaproszenie Stowarzyszenia wielokrotnie gościli w naszym dojo w Płocku prowadząc pokazy oraz staże ogólnopolskie, jak i wewnętrzne.
TRENINGI PŁOCK
Grupa dziecięca: piątki  17:15 - 18:00
Grupa dorosłych: wtorki i piątki  18:00 - 19:30

Miejsce treningów:

Treningi aikido odbywają się na hali sportowej Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku, ul. Kilińskiego 12.

ZAPISY
Osoby, które chciałyby się zapisać na treningi zapraszamy na zajęcia - na każdym treningu można do nas dołączyć. Jeżeli wahasz się czy będzie Ci odpowiadać atmosfera albo poziom treningu, po prostu przyjdź i zobacz - wejdź na salę, usiądź i przyglądaj się do woli ;-).
Jeżeli już się nie wahasz, ale nie wiesz, czy taki trening jest dla Ciebie odpowiedni, także przyjdź - pierwszy trening jest bezpłatny.
Zgłoś się jedynie do prowadzącego i powiedz, że jesteś nową osobą - instruktor zwróci na Ciebie szczególną uwagę i postara się, byś jak każda nowa osoba wrócił do domu w jednym kawałku (oczywiście tylko z pierwszego treningu) :)
ZASADY TRENINGU
Przychodząc na trening wyrażasz zgodę na przyjęcie pewnych zasad. Najważniejszą z nich jest wzajemny szacunek i bezpieczeństwo ćwiczących. Z nich wynika większość innych. Żeby rozpocząć treningi nie musisz posiadać żadnych specjalnych akcesoriów (keikogi, bokken, jo) - konieczne są natomiast przynajmniej:

- strój sportowy (długie spodnie dresowe, T-shirt),
- klapki (ćwiczymy bez obuwia, a z szatni na salę jakoś trzeba dojść).

Jeżeli cokolwiek nie jest jasne, zapytaj instruktora!!! Podejdź, i zadaj pytanie. Raczej nie pozostanie ono bez odpowiedzi.

W przypadku przeciwwskazań do wykonywania jakichś ćwiczeń (szczególnie kontuzje czy problemy zdrowotne), poinformuj o nich instruktora. Musi o nich wiedzieć, a może nie być wszechwiedzący.

Poznawaniu tajników aikido sprzyja właściwe nastawienie - skupienie na treningu. Przychodząc na trening staraj się zostawić „resztę świata” za drzwiami dojo. Czas na rozmowy i uwagi nie dotyczące bezpośrednio treningu jest zwykle przed lub po zajęciach.

Na różnych poziomach zaawansowania techniki wykonuje się w różny sposób: raz statycznie, raz dynamicznie. Zawsze wykonuj to, co polecił instruktor i tylko to! Nie staraj się „pokonać” partnera na siłę - tą drogą niczego się nie nauczysz, a partnerowi możesz zrobić krzywdę, czasem nawet trwałą - aikido to przecież sztuka walki.
KONTAKT PŁOCK
formularz kontaktowy
OPŁATY PŁOCK
Składki członkowskie opłacamy przelewem na konto.

W tytule przelewu proszę wpisać: imię i nazwisko, oraz za jaki miesiąc opłacana jest składka
(ewentualnie za co jeśli jest to wpłata z innego tytułu)

Jako odbiorcę wpisujemy:

Aikido Ren Shin Płock

Numer rachunku bankowego:

93 1160 2202 0000 0005 0759 5862