Poznańskie Stowarzyszenie Aikido RENSHIN
DOJO POZNAŃ
Ideogram RENSHIN dosłownie oznacza polerowanie ducha, czyli jego doskonalenie i upiększanie poprzez ciągły trening ciała. Dla mieszkańców Dalekiego Wschodu duchowość nie jest przeciwstawiana fizyczności, jak to ma miejsce w Europie. Tylko właściwy rozwój fizyczny umożliwi prawidłowy rozwój duchowy. Takie są założenie wspólne wszystkim Budo, nie tylko Aikido.

Nasze stowarzyszenie powstało w 1992 roku. Zajęcia - prowadzone przez instruktorów posiadających wysokie stopnie mistrzowskie potwierdzone przez Hombu Dojo Tokyo oraz Yoshiharu Hosoda sensei  - odbywają się trzy razy w tygodniu. Część osób przychodzi dla rekreacji, część chce się nauczyć samoobrony, innych przyciąga Aikido Toho - forma Iaido stworzona przez senseia Nishio. Dla sporej części z nas Aikido stało się sposobem na życie. Wszystkich zaś łączy „sztuka czyniąca ciało posłuszne duchowi” - wspólnie studiujemy styl rozwinięty przez mistrza wielu szkół walki Shoji Nishio, który przekazuje nam jego bezpośredni uczeń - Yoshiharu Hosoda sensei.

Poznańskie Stowarzyszenie Aikido REN SHIN jest częścią Federacji Aikido Nishio REN SHIN Polska i współpracuje z ośrodkami w Płocku, Olsztynie i Swarzędzu organizując obozy i staże o randze krajowej oraz międzynarodowej.
TRENINGI POZNAŃ
Treningi aikido w Poznaniu dla młodzieży i dorosłych (zaawansowani i początkujący)

wtorek, czwartek  (godzina 18:30 - 20:00)   -    IV Liceum Ogólnokształcące ul Swojska 6, Poznań

sobota (godzina 9.30 - 11.00)  -   Szkoła Podstawowa nr 64 im. M. Konopnickiej, Osiedle Orła Białego, Poznań

Wyświetl większą mapę
ZAPISY
Osoby, które chciałyby się zapisać na treningi zapraszamy na zajęcia - na każdym treningu można do nas dołączyć. Jeżeli wahasz się czy będzie Ci odpowiadać atmosfera albo poziom treningu, po prostu przyjdź i zobacz - wejdź na salę, usiądź i przyglądaj się do woli ;-).
Jeżeli już się nie wahasz, ale nie wiesz, czy taki trening jest dla Ciebie odpowiedni, także przyjdź - pierwszy trening jest bezpłatny.
Zgłoś się jedynie do prowadzącego i powiedz, że jesteś nową osobą - instruktor zwróci na Ciebie szczególną uwagę i postara się, byś jak każda nowa osoba wrócił do domu w jednym kawałku (oczywiście tylko z pierwszego treningu) :)
ZASADY TRENINGU
Przychodząc na trening wyrażasz zgodę na przyjęcie pewnych zasad. Najważniejszą z nich jest wzajemny szacunek i bezpieczeństwo ćwiczących. Z nich wynika większość innych. Żeby rozpocząć treningi nie musisz posiadać żadnych specjalnych akcesoriów (keikogi, bokken, jo) - konieczne są natomiast przynajmniej:

- strój sportowy (długie spodnie dresowe, T-shirt),
- klapki (ćwiczymy bez obuwia, a z szatni na salę jakoś trzeba dojść).

Jeżeli cokolwiek nie jest jasne, zapytaj instruktora!!! Podejdź, i zadaj pytanie. Raczej nie pozostanie ono bez odpowiedzi.

W przypadku przeciwwskazań do wykonywania jakichś ćwiczeń (szczególnie kontuzje czy problemy zdrowotne), poinformuj o nich instruktora. Musi o nich wiedzieć, a może nie być wszechwiedzący.

Poznawaniu tajników aikido sprzyja właściwe nastawienie - skupienie na treningu. Przychodząc na trening staraj się zostawić „resztę świata” za drzwiami dojo. Czas na rozmowy i uwagi nie dotyczące bezpośrednio treningu jest zwykle przed lub po zajęciach.

Na różnych poziomach zaawansowania techniki wykonuje się w różny sposób: raz statycznie, raz dynamicznie. Zawsze wykonuj to, co polecił instruktor i tylko to! Nie staraj się „pokonać” partnera na siłę - tą drogą niczego się nie nauczysz, a partnerowi możesz zrobić krzywdę, czasem nawet trwałą - aikido to przecież sztuka walki.
KONTAKT POZNAŃ
formularz kontaktowy
OPŁATY POZNAŃ
Składki członkowskie opłacamy przelewem na konto naszego Stowarzyszenia.

W tytule przelewu proszę wpisać: imię i nazwisko, oraz za jaki miesiąc opłacana jest składka
(ewentualnie za co jeśli jest to wpłata z innego tytułu)

Jako odbiorcę wpisujemy:
Poznańskie Stowarzyszenie Aikido, ul Gryfińska 16A, 60-192 Poznań

Numer konta: AliorBank 98 2490 0005 0000 4500 9867 4580