Sekcja Aikido Nishio RENSHIN Swarzędz
DOJO SWARZĘDZ
Sekcja Aikido Nishio W Swarzędzu powstała w październiku 2010 r. Jest ściśle związana organizacyjnie z sekcją poznańską i zrzeszona w ogólnopolskiej strukturze „Aikido RenShin”. Ćwiczymy styl aikido Nishio pod kierunkiem technicznym sensei Yoshiharu Hosoda oraz sensei Andrzeja Szuberta.

Treningi odbywają się w Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Zalasewie, ul. Planetarna 7. Jest to dobra lokalizacja nie tylko dla mieszkańców Swarzędza ale także dla mieszkańców okolicznych miejscowości oraz Poznania (bezpośredni dojazd pod szkołę poznańskim autobusem miejskim nr 55)

Grupa dziecięca - dzieci w wieku 9-13 lat
Nasze treningi staramy się prowadzić dostosowując dobór zabaw i gier ruchowych oraz technik aikido oraz odpowiednich proporcji między nimi do aktualnego etapu rozwoju dzieci i młodzieży, gwarantując tym samym ich optymalny i wszechstronny rozwój. Sposób prowadzenia przez nas zajęć sprawia, że odnajdzie się na nich zarówno dziecko bardzo ruchliwe, z nadmiarem „pozytywnej energii”, jak i dziecko spokojne, wyciszone czy mające trudności w nawiązywaniu kontaktów rówieśniczych.

Za pierwsze zajęcia nie pobieramy opłaty, dając tym samym możliwość zorientowania się rodzicom i przede wszystkim dziecku czy taka forma zajęć mu odpowiada.

Grupa dorosłych
Motywacja do ćwiczeń w grupie dorosłych często bywa bardzo różna. Specyfika aikido pozwala jednak na różnicowanie treningu w zależności od wieku, predyspozycji fizycznych oraz indywidualnych oczekiwań ćwiczących. Niewątpliwym atutem dla wszystkich, którzy pojawiają się na naszych treningach jest możliwość spotkania się i zawarcia nowych znajomości. Większość nas z czasem łączy zamiłowanie, do zgłębiania tajników „budo” oraz jujutsu (sztuki wojennej).

Zajęcia prowadzi Michał Tkaczyk, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, doświadczony instruktor i pedagog, posiadacz 4 dan Aikido oraz 4 dan Battodo (formy z mieczem).

Przyjdź, zobacz lub zadzwoń
TRENINGI SWARZĘDZ
Grupa dziecięca: wtorek i czwartek  18:00 - 19:00
Grupa dorosłych: wtorek i czwartek  19:30 - 21:00

Miejsce treningów:

Treningi odbywają się w Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Zalasewie, ul. Planetarna 7.

ZAPISY
Osoby, które chciałyby się zapisać na treningi zapraszamy na zajęcia - na każdym treningu można do nas dołączyć. Jeżeli wahasz się czy będzie Ci odpowiadać atmosfera albo poziom treningu, po prostu przyjdź i zobacz - wejdź na salę, usiądź i przyglądaj się do woli ;-). Jeżeli już się nie wahasz, ale nie wiesz, czy taki trening jest dla Ciebie odpowiedni, także przyjdź - pierwszy trening jest bezpłatny. Zgłoś się jedynie do prowadzącego i powiedz, że jesteś nową osobą - instruktor zwróci na Ciebie szczególną uwagę i postara się, byś jak każda nowa osoba wrócił do domu w jednym kawałku (oczywiście tylko z pierwszego treningu) :)
ZASADY TRENINGU
Przychodząc na trening wyrażasz zgodę na przyjęcie pewnych zasad. Najważniejszą z nich jest wzajemny szacunek i bezpieczeństwo ćwiczących. Z nich wynika większość innych. Żeby rozpocząć treningi nie musisz posiadać żadnych specjalnych akcesoriów (keikogi, bokken, jo) - konieczne są natomiast przynajmniej:

- strój sportowy (długie spodnie dresowe, T-shirt),
- klapki (ćwiczymy bez obuwia, a z szatni na salę jakoś trzeba dojść).

Jeżeli cokolwiek nie jest jasne, zapytaj instruktora!!! Podejdź, i zadaj pytanie. Raczej nie pozostanie ono bez odpowiedzi.

W przypadku przeciwwskazań do wykonywania jakichś ćwiczeń (szczególnie kontuzje czy problemy zdrowotne), poinformuj o nich instruktora. Musi o nich wiedzieć, a może nie być wszechwiedzący.

Poznawaniu tajników aikido sprzyja właściwe nastawienie - skupienie na treningu. Przychodząc na trening staraj się zostawić „resztę świata” za drzwiami dojo. Czas na rozmowy i uwagi nie dotyczące bezpośrednio treningu jest zwykle przed lub po zajęciach.

Na różnych poziomach zaawansowania techniki wykonuje się w różny sposób: raz statycznie, raz dynamicznie. Zawsze wykonuj to, co polecił instruktor i tylko to! Nie staraj się „pokonać” partnera na siłę - tą drogą niczego się nie nauczysz, a partnerowi możesz zrobić krzywdę, czasem nawet trwałą - aikido to przecież sztuka walki.
KONTAKT SWARZĘDZ
formularz kontaktowy